Ama konu affedilmiş Ben Stokes’a ve yaz mevsiminin görkemli vuruşlarına geldiğinde, resimlere eşlik eden Jonathan Agnew’in boğuk sesiydi.

Ama konu affedilmiş Ben Stokes’a ve yaz mevsiminin görkemli vuruşlarına geldiğinde, resimlere eşlik eden Jonathan Agnew’in boğuk sesiydi.

Koşullar göz önüne alındığında, teknik direktör Jose Mourinho, Spurs’un Dier’e karşı disiplin cezası almasının yanlış olacağına inanıyor.

Ve Spurs içinde, bir oyuncu FA ile sıcak suya girerse, hücum taraftarı davranışını takiben ailesini etkili bir şekilde savunmak için gönderilecek mesajla ilgili bazı endişeler olduğunu anlıyor.

Tanıklar, tacizin, tünelin yanındaki taraftar bölümünden Dier de dahil olmak üzere Spurs oyuncularına ve personelin gerilimler arttıkça ‘korkunç’ olduğunu söylüyor. 

Sosyal medya, Dier’in fana ulaşmak için boş koltuk sıralarının üzerinden tırmanan bir fotoğrafını gördü

Dier, aile üyelerinin bulunduğu yere baktığında, hayranı gördü, siyah ve turuncu bir ceket giydi, başlangıçta onu görmezden gelmesine rağmen ona işaret etti ve tünele doğru ilerlemeye devam etti.

Sonra ikinci kez başını kaldırdığında ve kardeşi ile fan Dier arasında bir kavga çıktığını görünce hızla tribünlere tırmandı.

Oyunun bitiminden sonra başlangıçta tribünler bölümünü terk eden kargaşayla uyarılan diğer tanıklar, Dier’i kolunu kardeşinin etrafına dolayıp onu olay yerinden uzaklaştırırken gördü.

Dier, maçtan sonra kendisine doğru ilerlemeye çalışmadan önce taraftarları işaret ederken görülüyor.

Tottenham orta saha oyuncusu bir taraftarla kızdırıldı ve gidip onunla yüzleşmeye gitti

Dier ayrıca standın arkasındaki bir kapıdan seyirciler, görevliler ve güvenlik personeli tarafından parlama noktasından uzaklaştırıldı.

Patrick Dier, ev soyunma odasında Spurs orta saha oyuncusuna katıldı ve kulüp şefleri hemen olanları bir araya getirmeye çalıştı.

Mourinho ayrıca Dier ile maçtan sonra olay hakkında özel olarak konuştu ve 26 yaşındaki bir çocuğun ‘biz profesyonellerin yapamayacağı ama muhtemelen herkesin yapacağını’ yaptığı basın toplantısında yaptığı anlayış mesajını verdi.

Spurs’un soruşturması Perşembe günü daha fazla tanık ifadesini toplayarak ve yaşanan olayların daha net bir resmini oluşturmak amacıyla sorunun meydana geldiği bölgenin CCTV görüntülerini gözden geçirirken devam etti.

Mahmuzlar, olay yerinden kaçmaya çalışan video görüntülerinde görülen destekçinin kim olduğunu bildiklerinden eminler ve soruşturmalarının bir parçası olarak onunla konuşmak istiyorlar.

Metropolitan Polisi bir açıklamada şunları söyledi: ‘Polis, bir oyuncunun kalabalığa girdiği 4 Mart Çarşamba günü Tottenham – Norwich maçının sonuçlanmasının ardından bir olayın farkında. Şu anda herhangi bir şikayet veya iddia alınmadı. ’

hisse "

Birleşik Krallık Atletizm, devam eden performans değerlendirmelerindeki önemli bir figürün istifa etmesinden sonra daha fazla kesintiyle karşı karşıya.

Büyük Britanya’nın eski bir atleti olan Vikki McPherson, 2024 Olimpiyat döngüsü için elit düzeni geliştirmek için Haziran ayında başlatılan bağımsız incelemeden sorumluydu.1xbet 2020 apk

Ancak, McPherson’ın tamamlanmadan önce ayrılması, sporda bir sürpriz oldu. 

Eski GB sporcusu Vikki McPherson, ayrıldı, bağımsız inceleme şefi görevinden istifa etti

UKA, McPherson’ın yaklaşmakta olan çıkışını teyit etmenin ötesinde yorum yapmadı – eski mesafe koşucusu bir aylık ihbar süresine hizmet ediyor – ancak 2020’nin başlarında beklenen değerlendirme bulgularını yayınlamada herhangi bir gecikme olmayacağına inanıyorlar.

Gelişme, UKA’nın halihazırda değişim halinde olduğu bir zamanda gerçekleşti ve Neil Black, bu hafta performans yönetmeni olarak görevinden ayrıldı. 

Önümüzdeki günlerde yeni bir aday atanabileceği ve Tokyo Olimpiyatları’nın sonuna kadar geçici olarak bir dahili adayın seçilmesinin muhtemel olduğu anlaşılıyor.

McPherson’ın istifası, performans yönetmeni Neil Black’in bu hafta görevinden ayrılmasının ardından geldi.

Alberto Salazar’ın yasaklanmasının ardından ortaya çıkan idealden daha az bir durum.

Alberto Salazar’ın doping suçları yasağının ardından ortaya çıkan idealden daha az bir durumdur. 

Black’in Mo Farah’ın eski koçuna verdiği önceki destek ve Britanya’nın Doha’daki Dünya Şampiyonası’nda madalya hedefini kaçırması, bu ayın başlarında görevde yedi yıl geçirdikten sonra ayrılacağını duyurmasına katkıda bulundu.

Onun hükümdarlığı ve daha geniş UKA Dünya Standartlarında Programı kurulumu, bu ülkedeki sporun bazı kesimlerinden önemli eleştiriler almıştı ve bunun incelemeye yansıtılması bekleniyor.

"

Doğal olarak, tüm spor şenliği bir şarkı, kulağıma kederli bir uğultu ile başladı.

Uzun zamandır farkına vardık ki, TV’de oyunların kapsamlı bir şekilde yayınlanmasından vazgeçildi ve eğer-style razzmatazz ile yıllık maskaralıkta ruhsallık yapabilirlerse, o zaman onu alırlar ve onunla koşarlar.

Aslında, o zamana kadar bu Yılın Spor Kişiliğinde bir boşluk olduğunu biliyorduk. Giriş atıldı ve katkılar taç için altı yarışmacının beşi tarafından dile getirildi.

Motor nöron hastalığıyla savaşan Doddie Weir, Aberdeen’de ilham verici bir konuşma yapıyor

Bir ses eksikti: Lewis Hamilton yoldan çıkmıştı. Pazar gecesi Aberdeen’de yoktu. Daha sonra koltuğundan katıldı, bir parçası, bir kısmı da jamboree’nin dışında. Clare Balding elinden gelenin en iyisini yaparak, “Hamilton’larla evde,” dedi. Büyük sürücünün saçı – elektrik prizinde parmakla yapılan bir şekerleme – oldukça cesur bir ön-havza idi.

Peki, neden kuzeye gitmediğini anlayabilirsiniz. Seyahat etmek için uzun bir yoldu ve çok pahalıydı. Belki de gezegeni kurtarıyordu. Ama bu parti lisans ücretini ödeyen için ne kadar büyük bir bedeldi. Pazar sabahı Heathrow’dan Granite Şehri’ne yapılacak bir BA uçuşu size 586 £ ‘luk bir geri ödeme yapardı.

Yine de geniş oyuncu kadrosu, BBC’nin Londra merkezli olmadığını acı bir acıyla göstermek için oraya kadar çürütüldü. Oh hayır. Celtic’in İskoç tizleri, seyrek spor kliplerinin ilkiydi. Oh evet.

Lewis Hamilton, İskoçya’ya 586 sterlinlik bir fiyata uçmama kararını verdi.

Devlet tarafından finanse edilen yayıncının kuyruğunda son zamanlarda ince ayar yapan Boris Johnson bu saçmalıktan ne yaptı merak ediyorum.

Belirli bir yaştaki bizler, Televizyon Merkezinin yeterli bir ev olduğu daha rahat zamanları hatırlıyoruz. Bu, devliğin yayılmasından ve kalabalık katılımından önceydi.

Çocukluk hafızasının bu uzun uydu gecikmelerinin bir hatırlatıcısı vardı. Des Lynam’dan Amerika’dan Frank Bruno’ya. Bu sefer Londra’dan Raheem Sterling’e Gary Lineker geldi. Sterling, Manchester City’nin Arsenal karşısındaki galibiyetinden yeni çıktı ve bugünlerde Emirates’te hiçbir şey olması gerektiği gibi çalışmıyor.

Mistik Gary Lineker, oylama açılmadan önce Ben Stokes’in ‘ana ödül sahibi’ olduğunu açıkladı

Bir kısmı One Show’du – Cardiff’ten Aberdeen’e quattrocycle ile yolculuğunda ragbi büyük Gareth Thomas’a gitmeye devam ettiler. Sanırım ücretten tasarruf ediyor.

Belki de vurgu, Doddie Weir’in tanınmasıydı. Rugby sahasının ötesinde İskoçya’nın gerçek bir kahramanı olan Motor Nöron Hastalığına meydan okuyor. Helen Rollason ödülünü kabul ederken, bastırılamaz iyimserliğinin parlak bir sembolü olan teknik renkli ekose bir takım elbise ile ortaya çıktı.

Çocuklarının cesur yüzlerini izlerken karısına teşekkür eden konuşması, schmaltzlar arasında hareket ediyordu.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde Stokes, 2019 BBC Yılın Spor Kişiliği Ödülünü kaldırdı 

Hatta bu bölüm bize spor toptancılığını konu alan eski BBC’yi hatırlattı. Of Weir: ‘Deli bir zürafa gibi’, merhum Bill McLaren’i o yumuşak, duygusal İskoç şöhret tonlarıyla seslendirdi.

Ama konu affedilmiş Ben Stokes’a ve yaz mevsiminin görkemli vuruşlarına geldiğinde, resimlere eşlik eden Jonathan Agnew’in boğuk sesiydi. 

Aggers’ın katkısında yanlış bir şey yok – muhteşem yorum – ama televizyonun ulusal yaz sporumuzu nasıl çoğunlukla terk ettiğini hatırlatmak isteriz. Peter West, Tony Lewis, Richie Benaud – Her ne kadar The Hundred – yikes – gelecek yıl Beeb’e gelse de hafızada yankılanıyor.

Lineker bize muhtemelen kaçınılmaz bir sonuç olduğunu düşündüğü şey hakkında bir fikir verdi. Stokes’i, oylama başlamadan ve şarkı bitmeden önce bile ‘ana ödül sahibi’ olarak tanıttı. Oops. Düzelt!

Mistik Gary, ortaya çıktığı gibi, ileri görüşlüydü. Ve sonra kayan bant uçtu.

"

Dünya Para Atletizm Şampiyonası Perşembe günü Dubai’de bunaltıcı koşullar altında bir koşucunun bayılmasıyla sarsıldı.

Juliana Ngleya Moko, yere düştüğünde ve acil tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyduğunda 400m T11 finalinde yarışıyordu.

Resimler, Angolalıların yolda sırtüstü yattığını ve üç sağlık görevlisinin onu tekerlekli sandalyeye kaldırmadan önce tedavi ettiğini gösteriyor.  

Juliana Ngleya Moko, World-Para Athletics Championships’te 400m T11 finalinde yere yığıldı

Sağlık personeli dikkatini çeker ve üzerine soğuk su dökerek onu sakinleştirmeye çalışır.

Moko 400 metre T11 finalinde koşuyordu ancak bunaltıcı 30 derecelik sıcağa dayanamadı

Görüntüler ayrıca, 30 derecenin üzerine çıkan sıcaklıklarla birlikte, onu soğutmak için göğsünün üzerine soğuk su döktüğünü de gösterdi. 

Şok edici olaydan sonra, World Para-Athletics şu açıklamayı yayınladı: ‘World Para-Athletics, Doha 2015 Dünya Şampiyonası ve Berlin 2018 Avrupa Şampiyonası gibi önceki etkinliklere başarıyla uygulanan bir ısı karşı önlem politikasına sahip.

Aynı protokol Dubai’deki operasyonlara ve ayrıca Tokyo 2020 Paralimpik Oyunlarına da rehberlik edecek.

World Para-Athletics ve yerel organizasyon komitesi, Dünya Şampiyonaları sırasında sıcaklık ve nemi sürekli olarak izleyecektir.

Bölgedeki ortalama sıcaklıklar, rekabet programını planlarken dikkate alınan faktörlerden biriydi.

‘Dubai, on yıldan fazla bir süredir para-atletizm etkinliklerine ev sahipliği yapıyor ve birçok takım ve sporcu, Dünya Şampiyonaları sırasında bulacakları koşullara aşinadır.’

Angola, bilincini kaybetmiş gibi göründükten sonra tekerlekli sandalyede bir doktor tarafından kaldırıldı.

World Para-Athletics, ‘sıcaklık ve nemi sürekli izlediklerini’ söylüyor

Perşembe günü şok edici çöküşünün ardından sağlık personeli Moko’yu tekerlekli sandalyeyle yoldan çıkardı

Moko, Eylül ayında Katar’ın Doha kentinde düzenlenen Dünya Atletizm Şampiyonası sırasında bir dizi yarışmacının mücadele etmesinden sonra Orta Doğu’daki sıcaklıklarla mücadele eden en son sporcu oldu.

Ve 30 derece sıcaklık ve yüzde 80 nem oranına sahip acımasız koşullar nedeniyle alanın neredeyse yarısının kadın maratonunu tamamlayamadığı tuhaf sahneler vardı. 

Perşembe günkü olaydan önce, İngiliz para sporcusu Kadeena Cox, Dubai’deki sıcağa ilişkin korkularını açıkladı. 

Bu çok çok sıcak. Ne yazık ki sıcağa tahammülsüzüm, ‘dedi Cox.

‘Sıcaklığa gitmeme eğilimindeyim, banyodan kaçınıyorum, ılık duşlarım var – ve şimdi kendimi Dubai’nin sıcağına atıyorum ve koşmaya çalışıyorum.

“Ama bu bir meydan okuma ve beni sakinleştirmeye çalışacak birçok stratejimiz var.”

30 derecelik sıcaklık, Dünya Şampiyonası’nda bayanlar maratonunu bir maskara çevirdi

"

Yöneticiler ve oyuncular, bu hafta sonu neyin hentbol olarak verilip verilmeyeceği konusunda, hakem kurulunun yeni gevşetilmiş kurallarını açıklama girişimlerine rağmen, kafaları karışıyor.

Professional Game Match Officials Limited (PGMOL), tartışmalı cezaların arka arkaya hafta sonlarının ardından bu hafta kulüplere örnekler gönderdi. Yeni yönergelere göre, Joel Ward’a verilen spot vuruşun artık nasıl verilmeyeceğini açıkladılar.

Ancak PGMOL, Eric Dier’in hentbolunun yine de cezalandırılacağını ekledi – çünkü oyuncunun kolu, sırtı dönmüş olsa bile açıkça omzunun üzerinde kaldırılmıştı.

Eric Dier’e hentbol için kabul edilen son gasp cezası, çok tartışılan bir karardı.

Aynı şekilde Brighton’dan Neal Maupay’ın Manchester United’ın geç galibine götüren hentbolu, Harry Maguire’ın kafasını bloke eden kolunun doğal olmayan konumu nedeniyle yine de cezalandırılacaktı.

Bunun nedeni, oyunun kanun yapıcıları Uluslararası Futbol Birliği Yönetim Kurulu’nun (IFAB) ‘omuzdan yukarıyı’ yorumlamaya veya hafifletmeye yer olmayan otomatik bir suç olarak görmesidir.

Bu hafta kulüplere açıklanırken, eski hakem Chris Foy tarafından yazılan ‘Hentbol – yeni bir yorum’ başlıklı bir makale de oyuncuların uygulamasında yer aldı.

Neal Maupay, durdurma süresi cezasını kabul ettiği için yeni yasaların başka bir kurbanıydı.

Ancak Sportsmail, bu hafta sonu yapılacak eylemden önce kurallardan emin olmayan bireyleri biliyor ve savunuculara her ihtimale karşı silahları arkadan silahlarla engellemeleri tavsiye ediliyor.

Tottenham’dan Matt Doherty, Perşembe günü Avrupa Ligi’nde Maccabi Haifa’ya karşı kazandığı galibiyette hentbol için ağır şekilde cezalandırıldı.

Bu geçen hafta sonu Premier Lig’de bir cezaya yol açmış olsa da, Cumartesi günü olsa oyun artık devam edecek.

Bunun nedeni, PGMOL’un hakemlerine oyuncunun “tepki verme yeteneğini” hesaba katmasını ve “kolun konumunu” gerçek zamanlı olarak değerlendirmesini söylemesidir.      

PGMOL’UN YENİ YAKLAŞIMINA GÖRE KALEM OLARAK NE VERİLECEK VE VERİLMEYECEK…

 – Robin Koch, Liverpool v Leeds: HANDBALL, kolu açıkça vücuttan uzak olduğu için kaleye şut atılmasını önledi ve sapma hafifletmede yeterli değildi.

– Victor Lindelof, Manchester United v Crystal Palace: HANDBOL YOK, çünkü tepki vermek için sınırlı zamanı vardı ve kolu beklenen pozisyondaydı.

– Joel Ward, Crystal Palace v Everton: HENTBOL YOK, çünkü tepki vermek için sınırlı zamanı vardı ve kolu beklenen pozisyonundaydı.

– Matt Doherty, Southampton v Tottenham: HANDBOL YOK, çünkü tepki vermek için sınırlı zamanı vardı ve sapma önemli ölçüde topun yolunu değiştirdi.

– Neal Maupay, Brighton v Manchester United: HANDBALL, çünkü kolu açıkça omzunun üzerinde kaldırılmıştı.

– Eric Dier, Tottenham v Newcastle: HANDBALL, çünkü kolu açıkça omuz üzerinden kaldırılmıştı. 

adverts.addToArray ({""poz"":""mpu_factbox""})

"

Virgil van Dijk, 7-2 tarafından dövüldükleri için hayata uykudan kükreyerek girmeyi asla bırakmadı ve Kızılları suçu üstlenmeye çağırdı. 

Takımının adamları sezon öncesi küme düşme adayları tarafından istila edildi ve ilk yarı Ollie Watkins’in hat trick yapmasına izin verdikten sonra devre arasında 4-1’e çıktı.    

Şampiyonlar, ancak Cumartesi günü sert rakipleri ve lig liderleri ile bir çatışma için çabucak bir araya geliyor – Carlo Ancelotti’nin tarafı, dört maçın ardından yüzde 100’lük bir rekora sahip. 

Virgil van Dijk, Aston Villa’nın Liverpool’u 7-2 yıkmasını izleyenler kadar şaşkındı. 

Jack Grealish ve Co, şampiyonlar savunma ve orta sahada tamamen çöktüğü için isyan çıkardı.

Jurgen Klopp, daha sonraki goller girerken taç çizgisinde inanamayarak güldü bile.

hisse

Van Dijk SkySports’a şunları söyledi: “ Kendimize bakıyorsak, baştan sona kadar yüzde 100 olmadığımız performanslardan biri olduğunu hissettim. 

Açıkçası kabul ettiğimiz hedefleri daha iyi yapmalıydık ama aynı zamanda sahip olduğumuz şans – çünkü çok vardı – biz de daha iyisini yapmalıydık.

Genel olarak hepimiz çok hayal kırıklığına uğradık. Yaptığımız rakamlarla kaybetmemeliyiz ve şimdi birlikte kalmanın anahtarı ve umarım bunun tekrar olmasına izin vermeyin. ”